Autosedačka pre novorodenca

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, aký druh autosedačky odporúčate pre novorodenca? Prípadne konkrétny model?

Chcela by som aby mala aj základňu na isofix, auto máme Škoda Octavia 2.
Na internete ich je veľa a tak sa neviem rozhodnúť.
Najlepšie by bolo, ak aby sa dala pripnúť na každý druh kočiaru.

Som prvorodička takže v tomto vôbec neviem chodiť… cenovo najlepšie do tých 200/250€.

Vopred ďakujem za odpoveď a prajem ešte pekný zvyšok dňa 😊

Dobrý deň,

odporúčam Cybex Aton B2 i-size. Je to kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.
V aute sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom alebo jednoducho zrolovaným uterákom. Vajíčko bez problémov upevníte aj bez základne, s použitím bezpečnostného pásu auta.

V prípade, že Vám to rozpočet dovolí, odporúčam pozrieť aj Cybex Aton S2 i-size. Je to vyššia trieda ako Cybex Aton B2 i-size, čo je poznať na kvalite a hrúbke poťahu, bočná ochrana je vyklápacia (B2 má bočnú ochranu len statickú). Farba striešky je pri modeli Aton S2 totožná s farbou vajíčka, Aton B2 má farbu striešky čiernu.

S pomocou vhodných adaptérov môžete dané vajíčka pripevniť takmer na všetky modely kočíkov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek