Autosedačka pre novorodenca

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

veľmi by som chcela poprosiť poradit sedačku do auta pre novorodenca.

Z vlastností, ktoré chceme, je isofixový base, 360 stupňov otočný - s tým, že ten base by mal ostať aj na pokračujúcu sedačku. Cenový limit nemáme.
Auto SUV Toyota Rav4.

Ďakujem.

Dobrý deň,

jeden z najlepších modulárnych systémov ponúka značka Nuna. Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

Novinkou od firmy Cybex je Cybex Cloud Z2 i-size. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho polohovať aj v aute do strednej polohy. Taktiež získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Cybex Sirona Z2 i-Size.

Modulárny systém ponúka aj značka Maxi-Cosi. Maxi-Cosi Coral 360 je kvalitné a bezpečné vajíčko, s výbornou vyberateľnou časťou s hmotnosťou len 1,7kg, čiže ideálnou na prenos bábätka. Je však určené len do 75cm výšky dieťatka, takže je možné, že ho bude potrebné meniť ešte skôr, než bude dieťatko pripravené na prechod do pokračovacej sedačky. Jeho nevýhodou je tiež jedna, nerozoberateľná vložka, po ktorej vybratí ostane vajíčko prázdne. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Maxi-Cosi Pearl 360.

Britax Römer Baby-Safe iSense je kvalitné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek