Autosedačka pre 9 mesačné dieťa

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

aká sedačka by bola vhodná pre 9 mesačnú dcéru, ktorá má 9 kg a 74 cm? Často odporúčate Joie steadi. Okrem nej je ešte aká vhodná, ktorá by bola do 200 eur a nepotrebujem, aby sa dala používať aj v protismere jazdy, aj keď je to bezpečné, nakoľko dcéra tak nechce sedieť. Bolo by vhodné, keby sa dala otočiť tak, že pri nastupovaní by som si mohla autosedačku otočiť k sebe. Ak sa dá. Máme mercedes glc a škodu octavia.

Ďakujem

Dobrý deň,

do Vášho rozpočtu Vám žiaľ kvalitnú a bezpečnú autosedačku, ktorá by mala možnosť natočenia, neodporučím.

Taktiež Vám neodporučím žiadnu autosedačku v smere jazdy, dať 9 mesačné dieťa do smeru jazdy je doslova hazard. Aj pri malom ťukanci na parkovisku pred domom môže mať takéto usadenie fatálne následky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek