Autosedačka pre 8 ročné dieťa

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

prosím o radu pri výbere autosedačky.

Čoskoro budeme potrebovať väčšiu autosedačku s isofixom pre 8 ročné dieťa. Dcéra má 33 kg a 120 cm. Teraz máme britax romer do 36 kg.

Hlavné kritérium je bezpečnosť.
O podsedáku neuvažujeme.

Existuje autosedačka do 50 kg?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam autosedačku Cybex Solution G i-Fix. Je najnovšou autosedačkou značky Cybex v kategórii i-size sedačiek od 100 do 150cm, s nosnosťou do 50kg. Okrem polohovateľnej hlavovej opierky je možné aj celú autosedačku jemne naklopiť do príjemnejšej polohy. Je pohodlná, má širší podsedák, v aute je možné ju upevniť prostredníctvom Isofixu alebo ju môžete upevniť bezpečnostným pásom auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek