Autosedačka pre 6 mesačné bábätko

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má 6 mesiacov (70 cm, 7,5kg) a zatiaľ nesedí. Momentálne používame vajíčko z trojkombinácie, ktoré sa mi zdá nejaké malé a nevyzerá už moc pohodlne, preto by sme ho chceli vymeniť za nejakú otočnú autosedačku s isofixom z kategórie 0-18 kg, príp. 0-25 kg.
Máme auto VW Passat 2020 a sedačky majú už na pohľad dosť šikmý sklon.

Čo by ste nám odporučili okolo 200-250, max 300,-€ už aj so základňou (aspoň nejaké 3 značky)?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokým dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

Ani miery nemá Vaša dcérka na to, aby mohla prejsť do pokračovacej sedačky.

Ak teda máte vajíčko, ktoré nie je bezpečné a ani vložkovo vybavené tak, aby dostatočne ochránilo Vaše dieťatko, porozmýšľajte nad kúpou iného vajíčka.

Jedným z najväčších vajíčok je Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ako ďalšie odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek