Autosedačka pre 2 ročné dievča

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 2 ročnú dcéru, má 11kg. Mala by sa dať otáčať o 360°, polohovateľná a chcela by som, aby ju mala až do 12rokov. Takže niečo z kategórie 9- 36kg. Cenovo do 250€.

Prosím, poraďte mi.

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka, ktorú by ste kúpili teraz a vydržala by Vám až do konca obdobia, kedy bude dcéra sedačku potrebovať, taká nie je.

Ak by som Vám aj poradila autosedačku z kat. 9-36kg, vydrží do váhy 36kg, ale pri výške okolo 130cm už bude dcére malá, takže budete musieť aj tak kúpiť ešte poslednú sedačku z kat. 15-36kg.

Nepíšete, v čom sa vozí dcéra momentálne, akú má výšku, ani či sa ešte vozí v protismere.

Na základe požiadaviek na otočnosť a polohovateľnosť odporúčam Graco Turn2Me. Je to otočná, obojsmerná sedačka s celkovou nosnosťou do 18kg. Predáva sa spolu s isofixovou základňou. Protismer je možný do 18kg, výhodou je možnosť zväčšenia priestoru na nohy. V prípade, že by ste ešte sedačku používali v protismere, nie je vhodná na šikmý sklon sedadiel.

Ak sa dcéra už vozí v smere jazdy, a hľadáte sedačku, ktorú môžete využiť dlhšie časové obdobie, odporúčam pozrieť Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná, nie je však otočná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 130 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Disponuje držiakom na nápoje aj zmenšovacou vložkou pre drobnejšie deti.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek