Autosedačka pre 15kg synčeka

Zodpovedané
25. aug 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom autosedačky pre skoro 2 ročného synčeka. Váži 15kg a meria 98cm.

Teraz máme autosedačku značky Lorelli, píše že je od 0-36kg ale nie som s ňou absolútne spokojná a nepríde mi ani taká bezpečná, je dosť tvrdá.
V aute máme Isofix aj Top Tether.
Nemám nejaké limity, hlavne nech je bezpečná, pohodlná, fixuje sa Isofixom a ešte by som chcela poradiť, či je lepšie pútanie 3 bodovým pásom alebo tým, čo je v aute
.
Vďaka za každú radu.

Dobrý deň,

neuvádzate, či sa syn ešte vozí v protismere alebo už v smere jazdy, ani aký máte rozpočet.

Ak sa syn ešte vozí v protismere jazdy, čo by bolo z hľadiska bezpečnosti pre neho to najlepšie riešenie, môžete vyberať medzi čisto protismernými aj obojsmernými sedačkami.

  • Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg
  • Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.
  • BeSafe Stretch - čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).
  • Joie Stages Isofix - kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), v smere jazdy má nosnosť 25 kg. Pútanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do váhy dieťaťa 18kg,
  • Avova Swan-fix - obojsmerná autosedačka s možnosťou polohovania, s nosnosťou do 25kg, s použitím 5 bodových integrovaných pásov do 18kg. Jej výhodou je 360° otáčanie.

Ak by ste trvali na posmernej jazde, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Predĺžené použitie 5 bodových integrovaných pásov ponúka aj Britax-Römer Advansafix i-Size. Je schválená podľa nového nariadenia i-Size (R129). 5 bodové zapínanie je možné využiť do 21 kg (cca 105 cm). Následne sa na bezpečnostný pás auta, ktorým sa dieťa pripúta umiestni XP-PAD - penová podložka pre bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. V aute sa autosedačka upevní systémom Isofix a Top Tether.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek