Autosedačka pre 10m bábätko

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

hľadáme autosedačku, obojsmernú pre 10m bábätko, 10 kg, cca 77cm, sedí už 2 mesiace samo, do 250€.
Auto máme Renault Clio a Renault Megane grandtour r.2019.

Pozerali sme na joie stages, bola by vhodná alebo čo by ste nám odporučili.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe Vašich požiadaviek je Joie Stages dobrá voľba. Je to obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25 kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Disponuje menším miestom na nohy a nakladanie dieťaťa sa vykonáva ponad bezpečnostný pás auta, ktorým je autosedačka pripevnená v aute. V protismere má len jednu polohu, ale je to taký poloľah- polosed, aby bolo dieťaťu príjemne aj keď bdie, aj keď spí.

Ak by ste upustili od možnosti vozenia dieťaťa v smere jazdy, odporúčam pozrieť aj Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg. Má viac miesta na nohy než Joie Stages a je polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek