Autosedačka po vajíčku - protismer

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

poraďte prosím autosedačku, ktorá by nasledovala po vajíčku pre už sediace dieťa, ktorá by vedela byť v protismere do 18-25 kg, cena max. do 400 eur - Avionaut je strop, nie otočná o 360°.
Sú ešte iné k dispozícii okrem Avionaut Sky 2.0 či Britax Römer Max Way Plus, prosím?

Ďakujem za odoveď.

Dobrý deň,

záleží na mierach dieťaťa - okrem Avionaut Sky 2.0, ktorá je veľmi dobre vložkovo riešená, a Britax Römer Max-Way Plus, ktorá však nemá zmemšovacie vložky a je teda vhodná až pre väčšie deti, môžete ešte pozrieť:

  • Britax Römer Multi-Tech III - jedná sa o obojsmernú sedačku, možnosť jazdy v protismere až do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg pre jazdu v smere, v protismere až do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta. Autosedačka zaberie viac miesta v aute na úkor predných sedadiel (keď je pripevnená na zadnom sedadle). Je aj dosť široká, bez zmenšovacích vložiek, vhodná pre dieťa s váhou minimálne 12-13kg.

  • Axkid Move - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, 5 bodové zapínanie do 25kg. Inštalácia v aute prostredníctvom bezpečnostného pásu auta, jna šikmých sedadlách sa použije klin na vyrovnanie sklonu. Pred inštaláciou je možné nastaviť jednu z dvoch polôh, autosedačka úspešne prešla aj Plus testom. Je vhodná pre deti s výškou min. 80cm a s váhou nad 11kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek