Autosedačka po vajíčku do 200€ pre Hyundai i30

Zodpovedané
14. jan 2023

Ahoj,

máme auto Hyundai i30 kombi a pomaly sa obhliadame po autosedačke po vajíčku.
Náš malý má 9 mesiacov a už sedí (plánujeme ju kúpiť tak do 2 mesiacov nech je sed už 100%).

Existuje nejaká sedačka, ktorá by splnila nás finančný parameter 200€ (5000kč - žijeme v ČR)?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vo Vašom rozpočte Vám môžem odporučiť Joie Steadi alebo Joie Stages. Obe sedačky sa v aute upevňujú pásom auta a sú obojsmerné. Joie Steadi má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. Vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Joie Stages má v smere jazdy nosnosť do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Obe sedačky disponujú menším miestom na nohy a v protismere majú len jednu polohu.
Joie Steadi je vhodná pre menšie, drobnejšie deti, Joie Stages zas naopak lepšie sadne väčším, baculatejším deťom.

Z autosedačiek, ktoré sa v aute upevňujú systémom Isofix, odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Úspešne prešla Plus testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Je k nej potrebné dokúpiť isofixovú základňu Graco IsoFamily Base.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek