Autosedačka kategórie 0-36 kg do 200€ - akú vybrať?

Zodpovedané
14. nov 2019

Ahoj!

Potrebujem poradiť čo najbezpečnejšiu autosedačku s isofixom, kategóriu 0-36 kg, za max. 200€, ale skôr za menej. Na trhu som videla za tú cenu Zopu, Lorelli... Nemusí byť otočná, ale môže.

ĎAKUJEM za radu!

Ahoj,

tu by som rada pred niečím varovala. Kategória 0 - 36 kg je pri autosedačkách nikdy nie tak bezpečná. Veď si to zober - ako môže rovnako ochrániť minipidi novorodeniatko (ktoré naviac potrebuje skoro ležať, čiže + náklon) a zároveň byť dostatočne pohodlná pre 12 ročné dieťa?

V tomto (0 - 36 kg) rozpätí sa tak robia najväčšie kompromisy a je o to dôležitejšie na takej autosedačke nešetriť, ale naopak kúpiť čo možno najlepšiu a najkvalitnejšiu. Aj tak k tomu upozorním, že ju veľmi neodporúčam a ak tak, tak ÚPLNE NAJLEPŠIA možnosť, ak potrebuješ ušetriť, je na prvý cca rok kúpiť vajíčko (0+) - hoc bazárové Maxi-Cosi CabrioFix, ktoré je pohodlné, bezpečné, priestranné (takže vydrží) a aj z druhej ruky je ich kopa. Pplus potom kúpiť kategóriu 9 - 36 kg s pultíkom (najdostupnejšia a super bezpečná by tam bola Joie Trillo Shield - s isofit konektormi, čo je plus mínus ako Isofix. Stojí okolo 120 eur.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Joie Trillo Shield

Autosedačka Joie Trillo Shield je schválená pre použitie v smere jazdy od 9 - 36 kg. Stala sa víťazom testu ADAC 10/2015 pre skupinu 1/2/3.

Takže v rozpočte máš dosť aj na autosedačku 0+, napr. ak aj novú, taký Joie Gemm. Stojí okolo 70 - alebo tú Maxi-Cosi hoc s bázou z toho bazáru - a vojdú ti obe).

Autosedačka Joie Gemm

Autosedačka Joie Gemm je bezpečná a komfortná. Poskytuje kvalitnú ochranu proti bočnému nárazu a príjemné pohodlie pre najmenšie deti.

Veľmi dúfam, že zvážiš radšej tú možnosť 9 - 36 kg autosedačky po tom cca roku dieťatka. Je to o dosť bezpečnejšia voľba pre tvoje dieťatko, ktorému verím, že chceš život ochrániť čo najviac. Hoc i pri šetrení, bazárovým modelom.

Ak ale trváš na 0 -36 kg, tak Joie Stages Isofix je v tejto kategórii určite jediná voľba, ktorú by som ja osobne a bez výčitiek mohla odporučiť.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.

Žiadnej inej neverím natoľko, že to bude v rámci možností ok. Skús aj kuk bazár, alebo po registrácii v niektorých eshopoch sa na ňu môže vzťahovať 5% zľava.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute