Autosedačka do 200,-€

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som autosedačku do Škody Octavia do 200 €.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste neuviedli, pre aké dieťa hľadáte autosedačku, ponúknem Vám možnosti z každej kategórie.

Kategória 0-13kg:

  • Cybex Aton B2 i-size je kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.

V aute sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom alebo jednoducho zrolovaným uterákom, vajíčko bez problémov upevníte aj vo Vašom aute.

  • Avionaut Cosmo jedná sa o jednu z najľahších autosedačiek kategórie 0+ na trhu (váha 3,2kg). Vajíčko je vhodné od 40 do 87 cm (13 kg). V aute sa dá upevniť prostredníctvom isofixovej základne Avionaut IQ, ktorá zvukovo aj svetelne ukáže, či je vajíčko dobre nakliknuté, alebo bezpečnostným pásom auta. So základňou je vhodné skôr do áut s rovným sklonom sedadiel.

Z pokračovacích autosedačiek Vašom rozpočte Vám môžem odporučiť Joie Steadi alebo Joie Stages. Obe sedačky sa v aute upevňujú pásom auta a sú obojsmerné. Joie Steadi má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. Vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Joie Stages má v smere jazdy nosnosť do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Obe sedačky disponujú menším miestom na nohy a v protismere majú len jednu polohu. Joie Steadi je vhodnejšia pre drobnejšie, útlejšie detičky, Joie Stages zas pre väčšie, baculatejšie.

Kategória 15-36kg:

  • Joie i-Traver Signature - kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek