Autosedačka 9-36kg pre 9 mesačné dieťa

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

hľadáme autosedačku pre dcérku, lebo už vo vajíčku jej je zle a plače.
Má 9 mesiacov, 10kg a 76cm, vie už sedieť sama.

Auto mám W Golf Variant s isofixom, preto by sme uprednostnili autosedačku s isofixom.

Pozerali sme na značku Petite&Mars Prime II Isofix - je to vhodná sedačka? Alebo akú by ste odporučili maximálne do 180,-€?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nevyberajte sedačku z kat. 9-36kg pre 9 mesačné dieťa. Tieto sedačky dosahujú v testoch bezpečnosti len priemerné alebo podpriemerné výsledky. Aj napriek tomu, že obsahujú vložky, nebudú pre také malé dieťa dostatočné a pásy budú nesprávne vedené. A drvivá väčšina z tejto kategórie sú sedačky v smere jazdy, z hľadiska bezpečnosti pre Vaše dieťa úplne nevhodné.

Ak chcete zachovať čo najvyššiu bezpečnosť, vždy je lepšou voľbou menšie váhové rozpätie, a jazda v protismere minimálne do 3-4 rokov.

Vo Vašom rozpočte odporúčam Joie Steadi. Autosedačka sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa umiestniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto, je vhodná aj do áut s krátkymi bezpečnostnými pásmi. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. V protismere má jednu polohu. Nevýhodou je menej miesta na nohy než iné protismerné sedačky, menej komfortné nakladanie dieťaťa do sedačky ponad pás auta, ktorým je sedačka pripevnená.

Ak by ste pozerali skôr na autosedačky, ktoré sa v aute upevňujú na isofix, odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel, ideálne by bolo vyskúšať si ju pred kúpou priamo v aute. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek