Autosedačka 0-18 kg

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

prešli sme z vajíčka na autosedačku kategórie 0-18 kg, ktorú chceme, samozrejme, používať v protismere. Problém je, že ak dcéra zaspí, padne jej hlavička smerom dopredu, aj v prípade polohy sedačky čo najviac naležato. V bdelom stave je všetko v poriadku, sedačka jej krásne sadne. Zrejme to bude aj sklonom sedadiel, keďže pri otočení v smere jazdy je ten sklon iný, viac leží a hlava nepadá.

Ako to riešiť? Vymeniť autosedačku? Prípadne ešte voziť vo vajíčku a čakať, či keď podrastie, tak sa to zmení?

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

ak máte autosedačku, v ktorej aj pri polohe maximálneho ľahu v protismere padá dieťaťu hlava na hruď, môže to mať nasledujúce príčiny:

  • chýbajúce zmenšovacie vložky v autosedačke,
  • nesprávne usadenie dieťaťa (príliš vysoko alebo príliš nízko umiestnená hlavový opierka, nedostatočne zatiahnuté pásy,...)
  • autosedačka nie je vhodná na sklon sedadiel v aute.

V prípade, že usadenie je v poriadku, nezáleží na veku dieťaťa, hlava bude padať rovnako v roku ako aj v 3 rokoch.

Neuvádzate, akú autosedačku máte, značku a model auta, ani miery dcérky, takže Vám bohužiaľ neporadím, čo by sa dalo zmeniť, príp. kde by mohol byť problém.

Medzi autosedačky, ktoré pekne vyrovnajú aj šikmý sklon sedadiel a poskytnú tak dieťatku počas spánku pohodlie a bezpečnosť, patrí BeSafe iZi Turn i-Size alebo Joie i-Spin 360.

BeSafe iZi Turn i-Size je polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg. Príjemný poťah, kvalitné materiály a technologické spracovanie z nej robia jednu z top sedačiek na trhu.

Joie i-Spin 360 je otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, vyrovná aj sklon šikmých sedadiel.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek