Aký máte názor na autosedačky Petite&Mars Reversal a Caretero Mundo?

Zodpovedané
28. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn má 6 mesiacov a ešte býva vo vajíčku. Pred letom mu chceme kúpiť novú autosedačku, ktorá by mala byť otočná o 360 stupňov, s Isofixom, polohovateľná a aby čo najdlhšie vydržala. Britax a Römer vyzerajú súper, ale cena je príliš vysoká.

Mám vyhliadnutú Petite&Mars Reversal a otočnú Caretero Mundo.

Aký je Váš názor na tieto sedačky?

Ktorá je lepšia?

Na Caretero sa mi veľmi páči to, že je do 36 kg a asi by som ju využila len do môjho auta na krátke vzdialenosti. Chodím do 10 km mimo diaľnice. Do mužovho auta by sme chceli nejakú lepšiu. To znamená, potrebujeme sedačky do dvoch áut.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr rozoberiem Caretero Mundo 2019. Okrem toho, že Caretero je fakt lacná poľská značka bez akýchkoľvek doplnkových testov (ADAC, OAMTC), kategória 0-36 je ako sa hovorí "celé zle".

Autosedačka Caretero Mundo

Autosedačka Caretero Mundo 2019 má originálny tvar a je otočná o 360°. Je postavená na pevnej konštrukcii, určená pre váhovú kategóriu 0 - 36 kg.

Predstavte si, že by niekto vymyslel univerzálne topánky od veľkosti 20 do veľkosti 40, akosi by to fungovalo, ale ani pri jednej z veľkostí by neboli pohodlné a asi ani zdravé pre chôdzu. Takto nejako je to aj s autosedačkou 0 - 36 kg až na to, že tu ide o bezpečnosť.

Okrem toho, tento model má protismer možný len do 13 kg, čo je toľko čo skoro všetky vajíčka, potom sa musí otočiť do smeru jazdy a to môže byť príliš skoro, čo môže byť pre dieťa vyslovene nebezpečné.

Čo sa týka Petite&Mars Reversal II Isofix jediné čo jej môžem "vytknúť" je to, že Petite&Mars je značka, ktorá nemá žiadne doplnkové testy. Môže to byť tým, že je to značka česká a teda sa nepredáva na Nemeckom ani Rakúskom trhu (to sú krajiny, ktoré ADAC a OAMTC testy prevádzajú).

Autosedačka Petite&Mars Reversal II

Autosedačka Petite&Mars Reversal II je bezpečná, otočná a pohodlná vďaka priedušnej látke Air. Je určená pre deti do 18 kg (cca do 4 rokov). Umožňuje rodičom zvoliť, či chcú mať dieťa otočené v smere, alebo proti smeru jazdy bez nutnosti odmontovať základňu.

Cenovo podobne, resp. troška viac skúste pozrieť aj Joie Spin 360 GT, alebo Joie i-Anchor Advance (teba k nej kúpiť aj základňu Joie i-Base Advance). Prípadne okolo 300 eur sa dá v akciách nájsť aj Cybex Sirona M2 i-Size (k tejto sa tiež kupuje základňa zvlášť - Cybex Base M) alebo Cybex Sirona S i-Size.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute