Aký máte názor na autosedačku KinderKraft Vado Isofix system?

Zodpovedané
30. apr 2020

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor na autosedačku KinderKraft VADO ISOFIX system.

Máme takmer 10 mesačné dieťa, ktoré má cez 9 kg. Je samostatne sediace. Chceme sedačku do protismeru jazdy a potom neskôr, aby sa dala aj otočiť do smeru jazdy. Vajíčko už nespĺňa naše predstavy, resp. predstavy nášho zvedavca.

Ďakujem

Dobrý deň,

Kinderkraft je pomerne neznáma značka, nemá žiadne ADAC ani OAMTC testy. Má len základné normové (aby sa mohla v EÚ predávať), ktoré sú žiaľ nastavené veľmi nízko. Okrem toho potrebuje k inštalácii Top Tether, ktorý neuvádzate, či máte, okrem toho pri jazde v protismere, môže dosť zavadzať. Kategória 0 - 25 kg sa mi tiež zdá zbytočná, keďže po nej je aj tak treba ešte jednu autosedačku tak isto ako po 0 - 18 kg.

Pre 10 mesačné určite protismernú alebo obojsmernú autosedačku a voziť čo najdlhšie v protismere (to, prečo si môžete prečítať tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...).

Nepíšete koľko ste ochotní do autosedačky investovať ani či máte isofix (predpokladám, že máte, keď ste vybrali Kinderkraft Vado Isofix, ktorá tiež Isofix má).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Vypíšem Vám teda pár modelov, ktoré sú pre Vás vhodné a nie sú z tých najdrahších:

  • Joie Steadi - autosedačka bez Isofixu, kategória 0 - 18 kg, protismer možný do 18 kg,
  • Joie Stages - bez Isofixu, kategória 0 - 25 kg, protismer možný do 18 kg,
  • Cybex Sirona S i-Size - skvelá autosedačka s Isofixom, otočná aj k dverám, kategória 0 - 18 kg, má aj pridanú bočnú ochranu,
  • Joie Spin 360 - Isofixová, otočná k dverám, kategória 0 - 18 kg,
  • Joie i-Spin 360 E - Isofixová otočná k dverám, kategória 0 - 18 kg, má aj pridanú bočnú ochranu.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute