Aký je Váš názor na vajíčko Peg Pérego Primo Viaggio a Cybex Cloud Z?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

vyberám si kočík a s ním aj vajíčko pre novorodenca. Zvažujem kúpu najmä 2 vajíčok, ku ktorým by som poprosila Váš názor/skúsenosti:

  • Peg Pérego Primo Viaggio i-Size + báza i-Size Base
  • Cybex Cloud Z i-size + základňa Cybex Z Base

V aute mám isofix.

Dajú sa tieto vajíčka namontovať do auta na isofix aj bez tej základne či treba k nim ju dokupovať?

Dá sa Cybex nakliknúť na podvozok kočíka Peg Pérego, alebo treba si kúpiť adaptér zvlášť?

Veľmi sa mi totiž páči, že je mimo auta polohovateľná a pokiaľ viem, v tej skrčenej polohe v ostatných vajíčkach nemôže byť bábätko dlho.

Ďakujem

Dobrý deň,

bezpečnostne sú tieto vajíčka v podstate narovnako. Dajú za namontovať aj bez Isofixovej základne, ale tým pádom už ale nespĺňajú i-size normu, keďže u nej je Isofix povinný. Okrem toho Vám (práve u týchto 2 modelov) to dáva výhodu následne kúpiť na danú základňu pokračovaciu autosedačku.

Čo ma ale viac prikláňa k vajíčku Cybex Cloud Z i-size je to, že pokračovacia autosedačka k Peg-Pérego BASE i- Size (Peg-Pérego Viaggio FF105) nevyšla úplne dobre v testoch. Na rozdiel od nej Cybex Sirona Z i-Size dopadla bezpečnostne o dosť lepšie. Okrem toho je tam aj to polohovanie mimo auta, čo prináša značné výhody.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Základňa Peg-Pérego BASE i- Size 2021

Základňa Peg-Pérego BASE i- Size 2021 je najbezpečnejší spôsob pripevnenia autosedačky k autu. Je v súlade s normou ECE R 129. Dá sa pripevniť s upevnením Isofix vo vozidle bez použitia bezpečnostného pásu. Môže sa používať aj dlhšiu dobu s autosedačkou Viaggio FF 105

Autosedačka Peg-Pérego Viaggio FF105

Autosedačka Peg-Pérego Viaggio FF105 je vhodná pre deti od 71 do 105 cm - až do 20 kg (cca 1 - 4 roky). Môže sa používať iba s nohou Peg Pérego Base i-Size.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Ku kočíku Peg Pérego k nemu zrejme bude treba adaptér (Cybex pasuje na adaptéry k vajíčkam MaxiCosi).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute