Aký je rozdiel medzi MaxiCosi Cabriofix a Rock?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačiek.

Po prvom synovi máme Cybex Sirona M i size a teraz potrebujeme len vajíčko, ktoré je ľahšie ako Cybex Aton M.

Páči sa mi MaxiCosi Cabriofix (to sme mali možnosť aj vyskúšať), ale teraz ma zaujal MaxiCosi Rock. Pripadá mi, že novorodenec by tam mal byť stabilnejší.

Aký je rozdiel medzi MaxiCosi Cabriofix a Rock?

Ktoré vajíčko je vhodné na predné sedadlo spolujazdca bez Isofixu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z týchto dvoch je ľahšie Maxi-Cosi CabrioFix (3,35 kg) oproti Maxi-Cosi Rock i-Size (3,9 g). Avšak naozaj má Rock väčší uhol sklonu (102° oproti CabrioFixovým 96°).

Je to teda na Vás, testovo sú OK obe.

Na sedadlo spolujazdca viete upevniť obe, pozor ale na to, že musí byť vypnutý airbag spolujazdca.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Maxi-Cosi Rock

Autosedačka Maxi-Cosi Rock je určená pre deti od narodenia do 12 mesiacov, resp. od 45 do 75 cm.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute