Akú sedačku pre 4 ročné dieťa

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň 🙂

vedeli by ste nám poradiť sedačku, alebo po akých pozerať - nemám vôbec šajnu.
Sympatická mi je značka Britax (aktuálne jednu máme) a joie.

Dcéra má 3,5 roka, nejakých 3kg. So sedačkou Britax dualfix R2, ktorú aktuálne máme, sme nadmieru spokojní aj skrz jej 360° otáčanie.
To ale predpokladám, že už väčšie sedačky nemajú.

Táto je do 4 rokov, alebo do 18kg. Teda čas obzerať sa po väčšej.

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

predpokladám, že sa jedná o malý preklep a dcéra má 13kg 🙂

Nepíšete, akú má výšku, váhovo má ešte veľmi veľkú rezervu, využite sedačku na maximum. Neviem, či sa vozí v smere alebo v protismere jazdy, od toho závisí, ako dlho sedačka vydrží vzhľadom k výške.
Ak sa vozí v smere jazdy, ramenné pásy nesmú začínať nižšie než pod ramenami,
Ak sa vozí ešte v protismere, môžu začínať max 1,5cm pod ramenami, príp. v úrovni ramien (nie nad ramenami).

V prípade, že pásy už nejdú v správnej výške, predpokladám, že výška bude viac ako 100-105cm, tam už žiaľ žiadna otočná s 5 bodovým integrovaným zapínaním nebude.

Ak máte v aute isofix a Top tether, a dcéra už sedí v smere jazdy, odporúčam Joie Bold. Je to polohovateľná autosedačka, pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Ak v aute Top Tether nemáte,odporúčam Joie Stages Isofix. Kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), v smere jazdy má nosnosť 25 kg. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, výškovo vydržia pásy cca do 115cm. Protismer je možné využiť do 18kg váhy dieťaťa.

V prípade, že ešte využívate protismernú jazdu, odporúčam Klippan Century, s nosnosťou do 25kg, vydrží do výšky cca 130-135cm. Je to protismerná autosedačka, ktorá sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Poskytne viac miesta na nohy, je polohovateľná, zárukou bezpečnosti je úspešný Plus Test (extrémne náročný test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek