Akú bezpečnú autosedačku odporúčate pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

hľadám vhodnú autosedačku pre dvojročné dieťa z hľadiska bezpečnosti a praktickosti. Naša dcérka má 10 kg a meria 92 cm.

Autosedačku prekladáme z auta do auta pomerne často. V jednom máme šikmé a v druhom rovné sedadla. Zišla by sa nám nie náročná autosedačka na presúvanie. Zároveň musí byť bezpečná a pohodlná.

Momentálne mame Caretero Mokki, ktorá nám plne vyhovuje, čo sa týka sedenia, presúvania. Avšak po preštudovaní problematiky som zistila, že čo sa týka bezpečnosti, tak nie je dobrou voľbou. Radi by sme ale niečo podobné len bezpečnejšie.

Čo sa týka ceny, tak sme ochotní si za bezpečnosť aj priplatiť, ale poriešia ma aj nejaké odporúčania v strednej triede.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže má dcérka 92 cm, tak predpokladám, že autosedačku do 105 cm už asi nebudete hľadať. A to aj vzhľadom na to, že ste zvolili Caretero Mokki, ktorá je do 36 kg.

Pre dcérku by bola na dlhšie obdobie vhodná a bezpečná napríklad táto autosedačka Joie i-Spin Grow Signature (od 40 do 125 cm). Cestovanie v protismere je možné do 105 cm. Do 125 cm je možné dieťa pútať trojbodovým pásom autosedačky.

Do 25 kg môžete využívať autosedačku Maxi-Cosi Beryl (0 - 25 kg). Maximálnu ochranu dieťaťa pri bočnom náraze zaisťuje technológia G-Cell. Tá pohlcuje energiu nárazu. Umožňuje cestovanie v protismere do 15 mesiacov.

Ak by ste hľadali autosedačku ešte na dlhšie obdobie tak môžete zvoliť Joie Every Stage FX (0 - 36 kg). Do 18 kg možné cestovanie v protismere jazdy. Má nastaviteľné prvky ochrany proti bočnému nárazu, oceľovú výstuž v plastovej škrupine autosedačky pre ešte väčšiu odolnosť.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.