Akú autosedačku z kategórie 0 - 18 kg odporúčate pre 4,5 mesačné dieťatko?

Zodpovedané
7. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere autosedačky pre 4,5 mesačné dieťatko. Preferujem výber sedačky na dlhšie obdobie /nie vajíčko/. Chceli by sme, aby bola sedačka otočná o 360° a polohovateľná.

Celkom sa mi páči Joie 360 spin, ale neviem k nej nikde nájsť recenzie. Tiež mi nie je jasné, či je isofix súčasťou sedačky, ale to si preverím u predajcu. Chcela by som investovať cca 250 eur.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

kategóriu ste zvolili správne, avšak do 0 - 18 kg by som nedávala dieťatko mladšie ako cca 6 mesiacov. Vajíčko je pre malé bábätká najlepšia možnosť hlavne z ergonomického hľadiska.
Joie Spin 360 nie je úplne zlá voľba avšak chýba mi na nej pridaná bočná ochrana a naozaj tam chýba (odráža sa to aj na testoch - z bočného nárazu nemá až také skvelé výsledky).

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Ak by Vám nevadilo priplatiť si, pozrite aj Joie i-Anchor Advance + Základňa Joie i-Base Advance (dá sa kúpiť aj do 300 eur). Tá ale nie je otočná 360 (má polohu v smere a v protismere jazdy). Prípadne Joie i-Spin Safe alebo Joie Spin 360 GT (tie už bočnú ochranu majú ale GT už sa nevyrába - takže len ak niekde nájdete ešte dopredaj a i-spin je teraz kvôli koronavírusu nedostupná minimáne do mája). - stoja okolo 350 eur.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Prípadne do 350 eur sa dá ešte zohnať Cybex Sirona S i-Size.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Čo sa týka Isofixu, tak Isofix kotvy musíte mať v aute. Čo sa týka Isofixu na autosedačke, v prípade Spin, Spin GT, i-spin, Cybex sirona S isize je súčasťou autosedačky. U i-anchor Advance sa báza kupuje zvlášť (avšak dá sa nájsť aj zvýhodnená cena za celý set autosedačka + báza).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute