Akú autosedačku odporúčate pre 4,5 mesačného syna do Kia Ceed?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť pri výbere autosedačky pre 4,5 mesačného syna, ktorý ešte nesedí. Váži 6,5 kg. Hľadáme autosedačku s Isofixom do Kia Ceed 2008, cena 200 - 300 eur.

Ktorú nám odporúčate?

Na čo sa máme zamerať pri výbere?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre 4,5 mesačné dieťa autosedačku neodporúčam. Takéto malé dieťatko patrí ešte do vajíčka.

Bolo by fajn vedieť, v akom vajíčku ste ho doteraz vozili. Ak ide o vajíčko z trojkombinácie, ktoré je väčšinou nevyhovujúce, tak by som zakúpila kvalitnejšie vajíčko.

Medzi najväčšie vajíčka patrí napríklad Cybex Aton M i-size (od 45 do 87 cm).

Cybex Aton M i-size

Popis

Vajíčko môžete nakliknúť na Isofixovú bázu M. Na tú potom následne môžete nakliknúť tiež pokračovaciu autosedačku Cybex Sirona M2 i-Size.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Ďalej túto možnosť nakliknutia viacerých autosedačiek na 1 bázu ponúka aj Next systém od značky Nuna.

Zakúpite Isofixovú otočnú bázu Nuna Next, na ktorú nakliknete vajíčko Nuna Arra Next alebo Nuna Pipa Next. A neskôr pokračovaciu autosedačku Nuna Todl Next.

Autosedačka Nuna Arra Next

Autosedačka Nuna Arra Next je holandská značka.

Autosedačka Nuna Pipa Next

Autosedačka Nuna Pipa Next je určená pre deti od 40 do 83 cm, teda do 13 kg. Je to bezpečná, ľahká a luxusne vybavená autosedačka.

Autosedačka Nuna Todl Next

Autosedačka Nuna Todl Next poskytuje vysokú úroveň bezpečia. Proti smeru jazdy sa používa od 40 - 105 cm a v smere jazdy od 76 - 105 cm.

Ak Vaše dieťa povozíte ešte chvíľu vo vajíčku, ktoré máte a chcete prejsť rovno na autosedačku (odporúčam tak urobiť okolo 6. - 8. mesiaca, rozhodne voziť v protismere), tak Vám odporúčam autosedačky:

Autosedačka Zopa Protect i-Size

Autosedačka Zopa Protect i-Size je vhodná pre deti od narodenia až do 4 rokov (40 - 105 cm). Montáž autosedačky sa vykonáva pomocou opornej nohy a Isofixu. Rodičia ocenia aj možnosť otáčania o 360°.

Autosedačka Graco Turn2Me

Autosedačka Graco Turn2Me umožňuje voziť dieťa proti smeru jazdy až do hmotnosti 18 kg (približne do 4 rokov). Vďaka Isofixu zaberie inštalácia len niekoľko sekúnd.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.