Akú autosedačku odporúčate do auta Seat Leon Combi?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky do auta Seat Leon Combi. Momentálne máme vajíčko Bugaboo Nuna. Nášmu 5 mesačnému chlapčekovi (8,5 kg) je v nej už tesno, keď je naobliekaný. Synček ešte samostatne nesedí.

Akú autosedačku nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hneď na úvod musím podotknúť, že dieťa v žiadnej autosedačke nesmie jazdiť naobliekané. Maximálne mikina alebo pančušky pod gaťuše a na vajíčko deku.

Prípadne fusak do/na vajíčko, a keď sa vyhreje auto, dať deku dolu. Okrem toho, že je to nebezpečné (pásy - akokoľvek dobre pritiahnuté nebudú priliehať k telíčku dieťaťa, pri nehode sa náplň oblečenia stlačí a dieťatko vám z vajíčka vyletí), dieťatku musí byť po chvíľke vo vajíčku neskutočne horúco.

Uvedomte si, že je pripútané k podložke, ktorá má väčšinou dosť umelinový poťah.

Vajíčko používajte dovtedy, kým je to možné (netrčí hlava alebo sa nedosiahne váhový limit). V každej väčšej bude utopené a nebude to bezpečné ani pohodlné pre bábätko.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute