Akú autosedačku do 250 eur odporúčate pre trojročné dievča?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre trojročné dievčatko, ktoré váži 13 kg a meria 95 cm. Momentálne máme Britax Römer Dualfix M isize, ktorá je do 105 cm. Do nej však pôjde mladší brat.

Mala by byť polohovateľná, Isofix máme. Neviem či pozerať od 9 - 25 alebo od 9 - 36 kg. Plánujeme aj tretie dieťatko, tak si tie sedačky opäť poposúvajú medzi sebou. Chodíme dosť autom, tak by som chcela, aby bola naozaj bezpečná a ideálne do 250 eur. Ale kebyže je niečo úžasné aj drahšie, tak by sme sa dali prehovoriť.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vaše auto disponuje Isofixom, odporúčam Vám zamerať sa na autosedačky i-Size do 150 cm. I-Size autosedačky sú považované za najbezpečnejší spôsob prepravy.

Ak by ste i-Size autosedačku nechceli, môžete sa zamerať aj na kategóriu autosedačiek do 36 kg.

Takéto autosedačky sú už polohovateľné minimálne. Najbezpečnejšie a najpohodlnejšie autosedačky na trhu sú autosedačky značky BeSafe.

Z tejto značky Vám odporučím:

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Ďalšie vhodné autosedačky sú napríklad:

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size je vhodná pre deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka Joie Every Stage FX

Autosedačka Joie Every Stage FX je schválená od narodenia až do 36kg.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Autosedačka Nuna AACE

Autosedačka Nuna AACE je vhodná pre najstaršie deti do doby kým musia cestovať pripútané v autosedačke.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.