Akú autosedačku bez Isofixu 9 - 36 kg odporúčate do staršieho auta?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky do staršieho auta bez Isofixu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez Isofixu odporúčam v tejto kategórii autosedačku Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT, ktorá má dobré ADAC testy a je pripevniteľná buď čisto pásom auta alebo dá sa (nemusí) pri nej využiť aj Isofix. Vtedy sa pripevňuje aj Isofixom aj pásom auta.

Pokiaľ sa bude dať (do 18 kg) používajte 5 bodový pás autosedačky (potom pás auta) a hlavne dbajte na správne pripútanie a nastavenie autosedačky a poriadne pritiahnutie pásov. To je základ 🙂

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute