Ako zapnúť ročnú dcérku v autosedačke Joie Stages?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý deň,

ročnej dcérke sme kúpili autosedačku Joie Stages 0 - 25 kg bez isofixu.

Môže sa sedačka zapnúť v protismere jazdy bez vložky pre novonarodené deti?

Pás sa pripevňuje pod vložku. Keďže dcérka má už rok, vo vložke by nemala byť.

Môžem ju takto zapnúť?

Tým pádom bude mať pás po za chrbát. V papieroch sa píše, že v smere jazdy sa nepoužíva vložka, ale pásy sa zapínajú.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

spodný (bedrový pás) pás bude mať dcérka pod zadkom, vrchný pás (hrudný) pôjde poza sedačku. Tak ako keď sa inštaluje s vložkou. Vložka je pre deti do 9 kg. V protismere sa môže Joie Stages používať do 18 kg (odporúčam čo najdlhšie).

Určite nedávajte ešte dcérku do smeru len kvôli tomu. Nemyslím, že by jej pás pod zadkom vadil, bude predsa poriadne utiahnutý a tým pádom by ho nemala vôbec cítiť.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute