Aké sú rozdiely medzi sedačkami Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II a Britax Römer Baby-Safe i-Size?

Zodpovedané
1. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačiek Britax.

Aké sú rozdiely medzi autosedačkami Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II a Britax Römer Baby-Safe i-Size?

Obe boli kupované ako nové v roku 2018 a ja by som ich kupovala z druhej ruky.

Ktorá je lepšia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka testov, tak Baby-Safe bez základne dopadla troška horšie pre nestabilitu vo vozidle, asi je skôr stavaná na použitie so základňou.

Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II vyzerá, že nie je ADACom ani OAMTC testovaná (našla som len i-size Baby-Safe vajíčka), ale tam to asi bude tiež dobré (vajíčka od dobrých značiek dopadajú v testoch OK).

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size je vhodná pre novorodencov a deti do 15 mesiacov. Prispôsobuje sa rastúcemu dieťaťu až do 83 cm výšky.

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II je šikovné a jednoduché riešenie ako prepojiť pokročilé bezpečnostné prvky. Má inovatívnu ochranu proti bočnému nárazu a systém jednoduchého upínania jednou rukou.

Čo sa týka praktickosti a pohodlia, tak Baby-Safe SHR II ma Single Hand Release funkciu, pomocou ktorej sa ľahšie odklikáva z kočíka (v strede rúčky má tlačidlo, ktorým sa z kočíka odklikne ľahkou jednou rukou).

Na druhú stranu Baby-Safe i-size má viac vyberateľných novorodeneckých vložiek, takže bude pohodlnejšia pre menšie bábätko.

V podstate pokojne zvoľte tú, ktorá sa Vám viacej páči, avšak vždy pri kúpe z druhej ruky treba autosedačku prevziať osobne (hlavne ak ju kupujete od neznámej osoby), pred kúpou dať dole poťah a prezrieť, či nič nie je zlomené, či poškodené).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute