Aké autosedačky odporúčate pre dvojročného a 6 mesačného chlapca?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

máme 2 deti. Mladší má 6 mesiacov, ale má 74 cm a 9 kg. Teraz má Pég Perego Primo Viaggio s isofix základňou. Tá mu už začína byť úzka, tak do pár mesiacov budeme musieť zmeniť autosedačku.

Starší syn bude mať 2 roky a meria 95 cm, váži 14 kg. Teraz má Römer Britax Dualfix M i-size. Takže túto by sme nechali mladšiemu a staršiemu chceme novú autosedačku.

Teraz majú autosedačky obaja vzadu a ja väčšinou sedávam medzi nimi.

Autom chodíme často po diaľnici a aj na dlhšie vzdialenosti. Manžel má rodinu 300 km od nás.

Od novej autosedačky očakávam bezpečnosť a kvalitu, a aby sa dala polohovať. Cena nie je problém, resp.za bezpečnosť bez problémov priplatim.

Len neviem ako ďalej. Ak dáme do zadu druhú sedačku na isofix s tou prednou nohou. Potom sa ja už nedostanem do stredu medzi nich, resp. by musela byť autosedačka bez tej nohy a nemohla by byť veľmi široká. Alebo je tu možnosť dať jednu autosedačku dopredu na miesto spolujazdca, ale tam nie je isofix.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či chcete autosedačku v smere jazdy alebo ešte v protismere. Budem operovať s prvou variantou, keďže o protismere nič nepíšete.

Staršiemu synovi by som odporúčala kategóriu 9 - 36 kg a vzhľadom na jeho proporcie v ani nie 2 rokoch rátam, že je skôr väčšie dieťatko.

Tu by bola ideálna autosedačka Joie Bold. Má možnosť používať 5 bodový bezpečnostný pás až do 25 kg, potom 3 bodový auta. Okrem Isofixu vyžaduje aj pripevnenie pomocou Top Tetheru. Ak ho máte, je to asi najlepšia voľba. Nohu autosedačky 9 - 36 kg ani vyššie nemávajú. Ak náhodou neviete, čo Top Tether je, dočítate sa tu: https://www.modrykonik.sk/staram-sa-o-dieta/isofix/ . Ak si nie ste istá, skúste nájsť manuál k Vášmu autu (pokojne aj na internete) a pozrite tam, väčšina výrobcov tam o ňom píše a aj to, kde ho nájsť. Joie Bold má šírku 47 cm. Váš doterajší Dualfix 44.

Ak sa Vám zdá Joie Bold široký, potom užšia je autosedačka Britax-Römer Advansafix IV R (šírka 44 cm). Tiež vyžaduje Isofix + Top Tether ale 5 bodový pás má len do 18 kg a výškovo kým dieťa obopne. Možno do nejakých 105 cm. Ďalej sa potom musí prerobiť na pútanie bezpečnostným pásom auta.

Ak Top Tether nemáte siahla by som po Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Pripevňuje sa Isofixom + pásom alebo len pásom. Tiež je bez nohy. Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT má šírku 48 cm.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute