Aké 3 sedačky sa mi zmestia dozadu do auta?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

máme 3 deti (5 ročné, 1 a pol ročné, a dvojmesačné). Najstarší má Cybex Pallas m fix, stredný má staršiu sedačku Graco a najmenšia vajíčko Britax a nezmestia sa nám dozadu do auta (volswagen passat )všetci traja.

Momentálne cestujeme tak, že vajíčko máme vpredu a ja sedím medzi dvoma sedačkami vzadu, ale nie je to veľmi pohodlné sedenie. Keď dcéra vyrastie z vajíčka, tak budem musieť dať tri sedačky dozadu.

Aké 3 sedačky sa mi zmestia dozadu do auta?

Rada by som si nechala aspoň tú Cybex.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na túto otázku Vám presnú a jednoznačnú odpoveď nedám. Keď pozerám na internete fotky zadných sedadiel VW Passat vidno, že stredné sedadlo nie je plnohodnotné ale je užšie. Ideál by bol ísť vyskúšať do obchodu, kde majú veľký výber autosedačiek. Predpokladám, že syn má Cybex Pallas S-fix už bez pultíku (nepíšete koľko má kg). Keď za vám medzi autosedačky nezmestí vajíčko, je možné, že ani protismerka po vajíčku sa vám tam nezmestí.

Autosedačka Cybex Pallas S-fix

Autosedačka Cybex Pallas S-Fix rastie s dieťaťom a vydrží niekoľko rokov. Je určená pre deti s váhou od 9 - 36 kg (1 - 12 rokov). Dokúpiť si môžete letný poťah, Isofix navádzacie plasty a držiak nápojov.

Vypíšem Vám úzke autosedačky v kategóriách pre Vaše deti a potom ideál ak by ste si vedeli zariadiť ich vyskúšanie priamo do Vášho auta.

Pre 5 ročného kategória 15 - 36 kg: BeSafe iZi Flex FIX i-Size (šírka 44 cm, s Isofixom, možnosť aj bez Iso), Britax-Römer Adventure (šírka 44 cm, bez Isofixu) A ak dobre nakombinujete, bude mu môcť ostať aj tá Cybex.

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Autosedačka Britax Römer Adventure

Autosedačka Britax Römer Adventure je bezpečná, veľmi ľahká a ľahko sa prenáša. Je testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 05/2019) a získala hodnotenie "DOBRÝ" a známku 2,1.

Pre 1,5 ročnú (predpokladám, že keď pôjde najmladšie z vajíčka už bude mať okolo 2 r): Britax-Römer Advansafix IV R (prípadne M ale nemá pridanú bočnú ochranu) alebo Britax-Römer Advansafix i-Size (kategória 9 - 36 kg, šírka 44 cm, inštalácia pomocou Isofix + Top Tether - neviem, či TT máte), Britax Römer KING ll (kategória 9 - 18 kg, šírka 45 cm, inštalácia pásom auta, čiže by mohla ísť napr. aj do stredu)

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size

Autosedačka Britax Römer Advansafix i-Size je založená na ocenenom systéme ADVANSAFIX IV R. Ponúka väčšiu bezpečnosť vďaka predĺženému využitiu až do 21 kg pre batoľatá a XP-PAD pre staršie deti.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Pre najmladšie (kategória 0 - 18 kg): Joie Steadi (šírka 42,5 cm, bez Isofixu), Joie i-Venture + základňa Joie i-Base Advance (šírka 43 cm, s isofixom), Cybex Sirona M2 i-Size + základňa Cybex Base M (šírka 44 cm, s Isofixom).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Joie i-Venture

Popis

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute