Napojenie domu na plyn. Bude sa platiť za novú prípojku?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom postupu pri napájaní nehnuteľnosti na plyn. Na našom pozemku je plyn vedený a svokra ho aj má napojený (máme viacgeneračný dom). My sme však plyn nezapájali, keďže sme mysleli, že kúriť tuhým palivom (peletami) bude výhodnejšie. Moc výhodnejšie to teda nie je.

Keďže sme jedna adresa a plyn tu do časti domu zavedený je, rátalo by sa naše zavádzanie ako nová prípojka?

Aká je tam asi cena za pripojenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru novú prípojku nebude treba riešiť, nakoľko rodinný dom už disponuje prípojkou na plyn.

Spravidla zvyknem riešiť v spolupráci s SPP len prepisy vlastníkov prípojky plynu. Predpokladám, že zavádzanie plynu by sa skôr riešilo ako rozšírenie, nie nová prípojka. Každopádne by som si to preverila priamo u SPP, nakoľko ani na ich webovej stránke sa neuvádza takýto prípad.

Podľa obhliadky na mieste samom pracovníkom SPP by sa to malo posúdiť o aký typ služby, podslužby u nich ide, rovnako Vás informovať o cene, ak bude treba niečo platiť. Určite by som na konzultáciu s pracovníkom SPP zobrala aj svokru, nakoľko predpokladám, že ona má zriadenú Zmluvu o pripojení s nimi a budú chcieť toto riešiť s ňou osobne.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com