Sú kardio výsledky nášho novorodenca v poriadku?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri vysvetlení skratiek kardio vyšetrenia synčeka. Novorodenec, donosený, avšak trošku veľký chlapček. Doktorka počula šelest pri kontrole srdiečka a pred prepustením z nemocnice synček absolvoval kardio vyšetrenie.

Výsledky: FoA, ASD II, PDA, TI stopová.

Ďalšie vyšetrenie máme až o dva týždne.

Je to niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

skratky popisujú predsieňový defekt, otvorený duktus arteriosus a trikuspidálnu chlopňu.

Bez toho, aby som vedel aké máte nálezy na týchto štruktúrach Vám neviem bližšie odpovedať. Doporučujem počkať na dohodnuté vyšetrenie.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/