Je podľa výsledkov z echokardiografie jasné, že bude potrebná operácia?

Zodpovedané
4. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor na výsledky z echokardiografie.

Je tam šanca neoperácie?

Ak bude operácia nutná, tak ako prebieha?

Aký život majú detičky po potvrdení tejto diagnózy a následnej operácii?

Bojím sa čo nás čaká, aby bola malinká v poriadku.

Pôrod bude na Kramároch.

Ďakujem

Dobrý deň,

vývoj uvedenej chyby závisí od toho, že ako budú ďalej rásť ľavostranné štruktúry srdca vrátane aorty. Je možné, že sa koarktácia nevyvinie, ukáže to len čas.

Percentuálne riziko eventuálnej operácie Vám z uvedenéh neviem povedať.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/