Aká je pravdepodobnosť, že sa mi druhé dieťa narodí s vrodeným zúžením pulmonálnej chlopne?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

mám 9-mesačnú dcérku s vrodeným zúžením pulmonálnej chlopne.

Aká je pravdepodobnosť, že mi druhé dieťa narodí s podobnou diagnózou?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od toho, či sa u Vás v rodine už vyskytli nejaké vrodené chyby srdca.

Pri plánovaní ďalšieho dieťaťa doporučujem včasnú prenatálnu diagnostiku so zameraním na srdcové chyby.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/