Znamená polyp u dieťaťa intoleranciu a celiakiu do budúcnosti?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

dcérka má od narodenia pri konečníku vyrástok. Vždy bol moc malý a pani doktorka na poradniach nič nehovorila. Teraz má 3 roky a máme novú doktorku a podľa nej je to pravdepodobne polyp. Vraj to zatiaľ netreba riešiť, keď nemá ťažkosti. Ale od narodenia sa jej stále tvoria vyrážky. Na alergológii jej nič nenašli.

Môže mať intoleranciu a celiakiu v budúcnosti?

Je v poriadku čakať kým bude mať zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo viete preventívne urobiť dať vyšetriť tieto parametre u svojho obvodného lekára - celiakia a alergia na mliečnu bielkovinu. Ostatné by urobil gastro alebo alergo.

Prípadne si viete spraviť genetické testy na celiakiu aj v domácich podmienkach.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/