Z čoho sa mi tvoria vyrážky na čele?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

každé dva roky sa mi tvoria takéto vyrážky na čele. Najskôr vyzerajú ako červené pupienky, no zo dňa na deň sa rozširujú a menia na hnisavé ložiská. Niekedy sa farba dokonca mení na fialovú s hnisavou tekutinou.

Kožný a obvodný lekár mi bral z toho vzorku a aj krv. Obvodný lekár robil vyšetrenia na alergiu, hemoglobíny, imunitu, pečeň a ešte niečo. Všetko vyšlo negatívne. Kožná lekárka brala krv na herpes a stafylokok, ktorý nebol potvrdený. Vzorky boli negatívne cez baktérií. Nevedia z čoho to je prečo to je a čo to je.

Prvýkrát som tieto vyrážky mala na celom čele v roku 2020. Druhýkrát som dostala na čelo a pri uchu na ľavej strane v roku 2022. A teraz vlastne to mám na čele skôr na ľavej ale aj trošku na pravej strane. Takže každé dva roky sa mi to vracia. Užívam antibiotiká aj mastičky, ale nevidím žiadne zlepšenie.

Môže byť príčina v nejakej intolerancii či alergii?

Ďakujem

Dobrý deň,

vidím, že máte za sebou komplexné vyšetrenie. Len jeden špecialista chýba - gastroneterológ.

Jednoznačne tam treba vylúčiť zápalové ochorenia a intolerancie napr. na mlieko.
Čelo je lokalita pre črevné ťažkosti.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/