Trojročná dcéra má alergiu na mlieko. Aké sú jej výsledky?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

trojročnej dcére bola zistená alergia na mlieko (odbery boli robené u pediatra). Čaká nás vyšetrenie u špecialistu.

Čo môžem očakávať?

Ako také vyšetrenie prebieha?

V lekárni mi poradili probiotiká zn. ToTo Detské laktobacily.

Máte s nimi skúsenosť?

Sú vhodné pre dcéru?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo výsledkoch nemáte alergiu na mliečne bilekoviny, ale intoleranciu na celú molekulu kravského mlieka. A to vrátane bielkoviny aj laktózy. Túto intoleranciu rieši spravidla gastroenterológ. Intolerancia má niekde svoj pôvod. Hľadajte príčinu v laktózovej intolerancii, prípadne v zápalovom ochorení tráviaceho traktu.

Probiotiká nepoznám, ale odporúčam registrované probiotiká Probiofix alebo Dophilus infant. Prípadne Symprove po konzultácií s predajcom.

Diéta je jasná - vyradiť všetko mliečne vrátane kozích a ovčích výrobkov. Posilnite črevný bióm probiotikami ale aj prebiotikami. Stravu upravte na protizápalovú a ľahko stráviteľnú
Nastavenie diéty, vhodné náhrady a stabilizáciu si môžeme prejsť na online konzultácií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/