Trápi ma nafukovanie. Ide o intoleranciu?

Zodpovedané
28. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2015 mi prvýkrát vyšli pozitívne protilátky - konkrétne anti Milka IGA nad normu. Keď mi v roku 2022 brala všeobecná lekárka znovu krv, tak znova mi to vyšlo. Nejako som to neriešila, lebo mi povedala, že mám vyradiť iba čisté mlieko.

Od Vianoc ma však trápia tráviace ťažkosti ako nafukovanie. Prejde to, potom preháňanie a prejde to. Následne kŕče v spodnom brušku, teraz kŕče ako keby v celom bruchu a tak. Bola som u doktorky. Robili mi sono brušných orgánov, ktoré bolo ok. Gynekológia ok.

Tak mi brala všeobecná krv, výsledky ešte nemám. Predpokladám, že znovu vyjde mlieko.

Môže tieto ťažkosti spôsobovať to, že konzumujeme všetko mliečne?

Nikto mi nikdy nič nevysvetlil a ani ma nikde neposlali. Len mi povedali IGA anti Milka vyšlo nad normu. Raz toľko, že koľko malo byť.

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto non -IgE intolerancia mlieka, teda nealergická forma sa prejavuje presne ako opisujete.
Často je spôsobená práve laktózovou intoleranciou, ktorú odporúčam dať vyšetriť.
Celkovo by som odporučila náštevu gastroenterológie.

To, že Vás preháňa a bolí brucho je jedna vec ale druhá vec je zápal, ktorý sa nachádza v tráviacom trakte spôsobený netrávením mliečnych zložiek. Taktiež môže byť prítomná disbióza.

Preto odporúčam návštevu gastroenterológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/