Trápi ma nadmerné nafúknutie. Môžem mať intoleranciu?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň,

pred 2 rokmi som mala zápal čreva - dostala som kŕče, zastavilo mi stolicu aj vetry a krvácala som z konečníka. Podstúpila som kolonoskopiu, kde mi zistili zápal čreva bližšie neurčený. Vybrala som Pentasu. Zápal ustúpil, no časom sa objavili znova slabšie kŕče. Robili mi odbery na lepok a boli v poriadku. Potom chvíľu bolo všetko v poriadku, no teraz mám znova problémy. Kŕče po jedle, občas ma preháňa.

Najviac ma trápi nadmerné nafúknutie, ktoré trvá aj týždeň. Potom to prejde a znova sa objaví. Lekári ma odbíjajú, vyhovárajú sa jeden na druhého.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte takúto anamnézu a takéto ťažkosti, treba to určite riešiť.

Zápal sa vyvíja v čase a práve teraz možno nabral na charaktere, kedy sa bude dať určiť diagnóza a zároveň nastaviť liečba.

Možno máte len SIBO...

Osobne by som hľadala iného lekára aj príčinu stavu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/