Trápenie s kŕčmi a nafukovaním. Môžem mať SIBO?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

roky sa trápim s nafukovaním. Najprv po cibuli, cesnaku, hlúbovinách, strukovinách. Teraz už snáď aj zo vzduchu. Mávam strašné kŕče a stolicu 2-3x denne hnačkového charakteru. Nie formovanú.

Dostala som na to Pangrol, Itoprid a Helicid na záhu. Lieky mi nezaberali a nezaberajú. Z gastra mi urobili krvné testy, sondu do žalúdka, čriev, magnetickú rezonanciu žalúdka, čriev. Výsledok všetkých vyšetrení bol negatívny. Lekár uviedol slabý zápal žalúdka a podráždenú sliznicu. Zase predpísal iba Itoprid, Pangrol, mliečka, aby som nechudla (keďže sa bojím jesť) a injekcie na kŕče.

Išla som do imunoalergologickej ambulancie, kam chodím pre alergiu-pele a roztoče. Beriem Rupafin. Z krvných testov mi vyšla histamínová intolerancia. Užívam na to Histapp, Histallerg, Probiofix inum, pijem aloe. Ani po úprave jedálnička v zmysle tohto ochorenia mi nie je lepšie. Kŕče sa objavujú aj 4 hodiny po jedle. Hanbím sa chodiť medzi ľudí, hľadať si partnera. V noci pre nafukovanie nespím. Vylúčením potravín ešte pred určením diagnózy som zistila, že bezlepková strava mi nepomáha, ale bez laktózy mi je lepšie, hoci mi nezistili intoleranciu. Na gastro som viac nešla.

Lekár mi ani to o mojom zápale žalúdka nepovedal, záznam si nechali na ambulancii. Stále opakuje, že mi nič nie je. Povedala mi to až moja obvodná, keď som ju prosila, že nech ma niekam pošle. Histamínová intolerancia je prvá konkrétna diagnóza, ktorá mi vyšla a úprava stravy nepomáha.

Je možné, že môžem mať SIBO?

Nafukuje ma aj po ryžových chlebíčkoch s medom a káve. Mám len 43 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

je správne, že máte spravené vyšetrenia a poznáte tak svoj zdravotný stav a anamnézu.
Áno, môže sa jednať o SIBO a takisto si myslím, že problém je celkovo v kravskom mlieku.
Ak máte intoleranciu na mliečnu bielkovinu, tá mohla spôsobiť disbiózu a následne aj histamínovú intoleranciu.

Určite Vás podporujem v hľadaní príčiny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/