Súvisí histamínová intolerancia s vyššou hladinou prolaktínu?

Zodpovedané
17. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom histamínovej intolerancie.

Súvisí priamo histamínová intolerancia s vyššou hladinou prolaktínu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na otázku či súvisí vyššia hladina prolaktínu s histamínovou intoleranciou, by sa dalo odpovedať, že príčina zvýšenej hladiny prolaktínu súvisí s HIT.

HIT je syndróm a často krát sa prejavuje ako vedľajší problém. Zvýšená hladina prolaktínu má svoju príčinu.

Najčastejšie sa udáva : adenóm hypofýzy
Hypotyreóza (nedostatočná činnosť štítnej žľazy)
Lieky určené na depresiu, psychózu a vysoký krvný tlak
Byliny, vrátane pískavice gréckej, semien fenikla a ďateliny červenej
Podráždenie hrudnej steny (z chirurgických jaziev, pásového oparu alebo dokonca príliš tesnej podprsenky)
Stres alebo cvičenie (zvyčajne nadmerné alebo extrémne)
Niektoré potraviny
Stimulácia bradavky.

Ak poznáte svoju príčinu zvýšeného prolaktínu odporúčam riešiť tú a pri správne nastavenej liečbe a diéte by sa mal stav celkovo zlepšiť (vrátane HIT).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/