Sú vyrážky prejavom histamínovej intolerancie?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu pozorujem, že sa mi občas vyhodia hlavne po stehnách ale aj lýtkach malé vyrážky. Je možné ich prasknúť.

Všimol som si, že popri užívaní Silymarinu na pečeň sa mi ich viac vyhodilo. Niekedy zmiznú na dlhšiu dobu. Občas je ich viac, inokedy menej.

Môže to súvisieť s histamínovou intoleranciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto to určite neviem povedať. Histamínovú intoleranciu musí určiť lekár buď z krvi alebo ešte lepšie z histológie.

Takéto pupáčiy však bývajú prejavom zápalových procesov v tele. Ak máte problém so stravou, tak hľadajte príčinu v konkretných potravinách.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/