Sú testy na intolerancie robené v súkromnom laboratóriu spoľahlivé?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobrý deň,

v súkromnom laboratóriu som si dala ako samoplatca urobiť testy na potravinovú intoleranciu na viac ako 100 potravín. A dokonca 2x.

Zistili mi intoleranciu na lepok, vajcia, orechy, laktózu. Alergia negatívna. Ťažkosti s týmito potravinami som predtým nemala, len som mávala časté zápchy.

Začala som teda s diétou a odvtedy sa mi zhoršil rapídne zdravotný stav (rapídne chudnutie, nespavosť, slabosť, úzkosti….).

Sú podľa Vás tieto testy spoľahlivé?

Mohlo sa to ukázať na tých testoch preto, že mám autoimunitný zápal v tele?

Ako postupovať ďalej?

Mám diétovať?

Doktor povedal, že som už doslova podvyživená, bez svalovej hmoty.

Ďakujem

Dobrý deň,

testy, ktoré ste absolovali len poukazujú na intolerancie, nie na zdravotný stav či dokonca zápal.

Zápchy treba prioritne riešiť u gastroneterológa.

Ak ste vynechali hlavné živiny, črevný bióm sa ochudobňuje, znižujú sa metabolické funkcie, chýbaju makro a mikro živiny... Uričte vyhľadajte odbornú pomoc. So stravou môžem pomôcť aj ja.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/