Sú červené fľaky okolo úst prejavom intolerancie na vajce?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

dvojročné dieťa má už dlhšie problémy so zápchou, ktorá sa opakuje pravidelne. Napr. raz do týždňa. Väčšinu ovocia a zeleniny momentáne odmieta, ale odpozorovala som, že sa zápcha objavuje pravidelne po konzumácii vajec. Zároveň má už dlhšie červené suché fľaky okolo úst, ktorých sa nevieme zbaviť.

Môže to byť prejav intolerancie na vajce?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, literatúra uvádza práve takýto prejav pri alergii na vajcia u malých detičiek. Odporúčam návštevu imuno-alergológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/