Spôsobuje intolerancia na BKM a HIT žltú stolicu?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

bola mi zistená intolerancia na BKM a HIT.

Môže toto spôsobovať sfarbenie stolice do žlta?

Mám aj žlčníkový kameň, ale ten mi momentálne už dlhšiu dobu nerobí problém. Bolesti brucha a ani žlčníka nemám, necítim prelievanie čriev.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

žltú stolicu spôsobujú tuky, ktoré nie sú dostatočné strávene. Pri intolerancii alebo alergii na mliečnu bielkovinu zohráva úlohu aj oslabenie pankreatických enzýmov, ktoré trávia tuky. Konkrétne sa jedná o lipázu.

Intolerancia alebo alergia MBK spôsobuje aj oslabenie iných enzýmov ako napr DAO, ktorý rozkladá histamín. Pri MBK však je oslabený aj črevný bióm, ktorý potom histamín produkuje. Tých súvislosti je dokonca viac. Poraďte sa s lekárom o dočasnom suplementovaní pankreatických enzýmov.

Ak budete potrebovať s nastavením stravy, zbavenie sa syndrómov ako HIT, môžeme si dohodnúť online konzultáciu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/