Som podľa príznakov alergická na mlieko?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

absolvovala som vyšetrenia krvi, kde bolo uvedené aj: S_ML-G 39,23 U/ml. Môj gastroenterólog mi povedal, že som alergická na mlieko a poslal ma na alergológiu. Tam mi zase povedali, že táto hodnota vôbec neurčuje alergiu na mlieko. Urobili mi testy a žiadnu alergiu nepotvrdili. Mala som však pozitívny Sibo test. Mám stále problémy s nafukovaním, strieda sa u mňa zápcha s hnačkami. Občas sú tie kŕče neznesiteľne silné, prichádzajú asi 30 minút po jedle. Pomáha mi Pancreolan. Mám vybratý žlčník, zvýšený bilirubín, mierne stukovatenú pečeň, trápia ma aj vyrážky na tvári.

Môže ísť o nejakú intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne bude problém v tom, že sa nejedná o alergiu ale o intoleranciu na mlieko. U alergológa zisťujú množstvo špecifických protilátok IgE na jednotlivé potraviny. Ak ich máte negatívne, tak to znamená, že alergie nie sú prítomné.

U gastroeneterológa vám pravdepodobne merali množstvo protilátok IgG.

Sibo test poukazuje na to, že sa naozaj dostávajú nestrávené zvyšky potravín (v tomto prípade mlieka) do hrubého čreva. Baktérie tieto zvyšky konzumujú a tak sa množia. Následne prerastú do tenkého čreva.

Klinické prejavy tiež nazačujú intoleranciu na mlieko.

Pri vybratí žlčníka je potrebná špecifická diéta a kravské mliečne výrobky môžu spôsobovať ťažkosti.

Vhodné sú aj oxgallové kyseliny.
https://imwell.sk/blog/žlčník-dietetické-opatre...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/