Som celiatička a omylom som vypila vodu, ktorou syn zapíjal jedlo s lepkom. Môže to mať zlý vplyv na tehotenstvo?

Zodpovedané
13. sep 2023

Dobrý deň,

som celiatička s prísnym dodržiavaním diéty. Momentálne som v 37. týždni tehotenstva a omylom som dopila pohár vody po synovi, ktorý zapíjal jedlo s lepkom.

Môže to mať nejaký zlý vplyv na tehotenstvo?

Nemôže to ohroziť bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem Vašim obavám aj vzniknutej situácií.

Celiakia je autoimunitné ochorenie, ktorého klinické prejavy sa zhoršujú pri nedodržiavaní bezlepkovej diéty. V tomto prípade však išlo o veľmi množstvo.

Je možné, že reakcia prebehne (gastro ťažkosti a pod.), ale dlhodobého poškodenia črevnej steny alebo vplyvu na plod by som sa nebála.

Ak však máte pochybnosti v prvom rade treba konzultovať s vašim gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/