Skoro 2-ročná dcéra má dlhodobé zápchy. Čo znamenajú hodnoty z kvi, ktoré sú mimo normu?

Zodpovedané
Včera o 15:56

Dobry deň,

skoro 2-ročná dcéra má dlhodobé zápchy. Na gastre jej brali krv a všetko v norme, teda okrem tohto:

Diaminooxidáza kvantita 6,37
Stredný objem PLT [MPV] 12.00 | | |+ | 7.10-11.50 fl
Šírka distr. PLT [PDW] 14.20 | | |+ | 8.0-12.0 fl
Stred.obj.RBC [MCV] 87.0 | | |+ | 70.00-84.00 fl

Lekárka povedala, že žiadna diéta nie je nutná.

Čo ale znamenajú tieto hodnoty mimo normu?

Môže niečo z toho spôsobovať zápchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám dostatok informácií a ani neviem, čo všetko bolo vyšetrené. V tomto veku je bežná alergia na kravskú bielkovinu alebo laktózová intolerancia.

Alergiu na KM môžete absolovovať imunoalergológa a intoleranciu na laktózu na gastre laktózovo-tolerančným testom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/