Prečo sa dcérka vyhádže vždy, keď papá polievku?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

dcéra má rok a od druhého mesiaca sme sa trápime s atopickým ekzémom. Je sledovaná pravidelne na alergológii. Mali sme špeciálne mlieko Neocate a stav je stabilizovaný. Testy ukazujú alergiu len na bielok. Vyhádže sa mi na líčkach po zemiakoch, čučoriedke, cvikle, atď. Preto jej to už papať nedávam.

Dcérka je tak háklivá, že keď sa ušpiní, tak sa vyhádže okolo úst a krku pri každom papaní. A to hlavne od polievky. Stačí, že jej kvapke kvapka na bradu a už je tam červená vyrážka a škriabe sa do krvi. Teraz jej idú zuby a vyhadzuje sa od slín.

Keď je to extrém, dám jej Fenistil kvapky. Podbradníky nepomáhajú. Plienku okolo krku hneď strhne.

Čo by ste nám poradili?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte potvrdenú alergiu na potraviny, tak treba rátať s tým, že stav tenkého čreva môže byť na niekotrých miestach zapálený a hlien, ktorý chráni črevnú stenu stenčení. Následkom toho dochádza k dočasným alergickým reakciám na vysokohistamínove potraviny alebo na vybrané druhy.

Orálny syndróm je prejavom zvýšenej precitlivenosti a kým sa alergia na vajcia nestabilizuje, tak môže imunita takto reagovať.

Dôležité je, aby bola strava nízkotuková, bezvyšková, nízkohistamínová, domáca, varená, lokálna a sezóna. Inými slovami jednoduchá a môže byť aj trochu monotónna kým sa stav nestabilizuje.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/