Prečo nie je ovsené mlieko vhodné na každodennú konzumáciu?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

už 5 rokov nekonzumujem mlieko a mliečne výrobky, pretože neroztrávim mliečnu bielkovinu. V jednej z Vašich odpovedí som sa dočítala, že ovsené mlieko nie je vhodné na každodenné užívanie.

Prečo?

Ktorá rastlinná náhrada je teda vhodná aj z hľadiska obsahu tukov?

Ďakujem

Dobrý deň,

viete mi poslať tú otázku? Neviem v akom konexte to bolo spomenuté.

Ak nemáte problém s lepkom alebo inými obilninami, tak ovsené mlieko môžete používať na dennej báze. Tiež však by ste mali rozumieť zloženiu, aby neobsahovalo látky, ktoré z dlhodobého hľadiska dráždia imunitný a tráviaci systém.

Okrem toho odporúčam mandle, konopné semienka, vlašské orechy na výrobu domáceho rastlinného nápoja.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/