Prečo musím 5-ročného syna objednať na gastro?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

potrebovala by som lepšie vysvetliť výsledky z krvných vyšetrení 5-ročného syna. Pediater mi k tomu nič nepovedal. Vraj je potrebné objednať sa na gastro.

Anti-milk IgG: 44,82 kIU/1
Anti-milk IgA: 33,60 kIu/1
Anti-laktóza IgG: 0,69
Anti-laktóza: IgA: 1,19
Anti-gliadín IgA (natívny ): 6,25 kIU/1
Anti-gliadín IgG (natívny ): 45,97 kIU/1

Čo to pre neho znamená?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo výsledkoch boli sledované intolerancie na potravinové zložky/antigény:
kravské mlieko, mliečny cukor - laktóza a gliadín obsiahnutý v obilninách.

Niektoré z nich vyšli nad normu, a preto je potrebné ďalej to riešiť s gastroenterológom.

Odporúčam poriadne prekonzultovať riziko celiakie, test tolerančno laktózový na potvrdenie laktózovej intolerancie. Prípadne vyšetrenie SIBO.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/